06
ژانویه

دکوراسیون داخلی منزل کوچک چگونه است؟

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

دکوراسیون داخلی منزل کوچک این روزها یک هنر است.در شهرهای بزرگ دیگر خبری از خانه های حیاط دار نیست خانه بیشتر سبک آپارتمان هستند.آپارتمان های های کوچک و بزرگ زیادی که دارای  نقشه های متفاوتی هستند.در آپارتمان های بزرگ یک طراح داخلی به راحتی می تواند در آن  از فضای موجود استفاده کند.

small-space-home-design-ideas-best-home-design-ideas-for-how-to-furnish-a-small-house-how-to-furnish-a-small-house-in-industrial-style

اما در آپارتمان های کوچک دکوراسیون و طراحی داخلی آن سخت تر است.فقط به این دلیل که شما یک خانه بزرگ ندارید، به این معنا نیست که شما نمیتوانید سبک چیدمان  خود را در منزل داشته باشید. تزئین یک فضای کوچک، درست مثل تزئین یک خانه بزرگ، به سادگی نیازمند ابتکار در طراحی و  چشم تیزبین  برای آنچه که باید انجام داد یا انجام نداد دارد.ما به شما قول میدهیم بعد از خواندن این مقاله فضای کوچک برای شما دیگر یک چالش بزرگ نباشد.در این مقاله  نکات خوبی به شما داده می شود تا بتوانید اطلاعات لازم در دکوراسیون داخلی منزل کوچیک را به شما آموزش می دهیم.

دکوراسیون داخلی منزل

ایده های برای طراحی دکوراسیون خانه های کوچک

1-خانه های کوچیک با نورپردازی, بزرگتر جلوه می کنند.

خانه های کوچک را با نورپردازی می توانید بزرگتر جلوه می کنند.خانه های کم نور تر کوچک تر دیده می شوند.اگر خانه های شما نمی تواند به اندازه کافی از نور طبیعی بهره ببرد با نور های مصنوعی آن را پر نور تر کنید.اتاق کوچک می تواند با نورپردازی مناسب بزرگتر دیده شود. علاوه بر اجازه دادن به روشنایی نور طبیعی از طریق پنجره ها از نور اضافی در فضای خود استفاده کنید تا انرژی گرمایی بیشتری داشته باشید.

دکوراسیون داخلی 

2-استفاده از فضای  موجود به شکل بهینه

مهمترین اصل برای دکوراسیون داخلی منزل کوچیک استفاده از فضای موجود و بهینه است.تاثیر استفاده از فضاهای پرت را دست کم نگیرید.با کمی ایده و خلاقیت از این فضا می توانید استفاده کنید.

3-استفاده از آیینه :

با استفاده از آیینه  قدی می توانید  خانه خود را بزرگتر جلوه دهید.این آینه ها هزینه چندانی ندارند.پس حتما یکی از آن ها در خانه خود استفاده کنید.هدف استفاده از دو کاربرد آینه :اضافه کردن نور اضافی و احساس فضای اضافی به اتاق با منعکس نور طبیعی و غیر طبیعی و  ایجاد یک فضای مربع با استفاده از آینه می باشد.با استفاده از یک آینه بزرگ یا استفاده از چن آینه کوچک می توانید به هدف مورد نظر خود برسید یا می توانید یکی از دیوار های خانه خود را با آینه کاری کردن برای ایجاد فضای اضافی و نور اضافی استفاده کنید.

4-خریدن وسایل مناسب:

برای خانه خود وسایلی بخرید که مناسب آن باشد به جای اینکه میز ناهار خوری بزرگی بخرید که نصف فضای منزل شما را بگیرید از میز ناهارخوری هایی که برای خانه های کوچک طراحی شده استفاده کنیدمی توانید با قرار دادن قفسه هایی بر روی دیوار اتاق تعدادی از وسایل را روی آن قرار دهید.

5-وسایل اضافه را جمع آوری کنید

یکی از مزایای بزرگ از زندگی در یک فضای کوچک است که شما را مجبور به انتخاب وسایل ضرروری می کند و دیگر شما به سمت وسایل غیر ضروری نمی روید. به نوبه خود، شما در نهایت از چیزهایی است که واقعا در زندگی شما  مهم نیستند خلاص می شوید، به این دلیل که آنها غیر عملی، بی فایده، و یا فقط جنبه سرگرمی دارند.تزئین یک فضای کوچک نیاز به کمیت استفاده از  وسایل دارد، در غیر این صورت شما فضای موجود در  خانه را برای وسایل غیر ضروری به کار میگیرید.

6-خلاقیت به همراه داشتن فضای ذخیره سازی

شما در فضای کوچکی که در اختیار دارید می توانید وسایلی را قرار دهید که هم جنبه زیبایی دارند و هم به عنوان فضایی برای ذخیره سازی می توانند عمل کنند.برای مثل مبل های عثمانی و پاف ها گینه خوبی برای این کار هستند.

مبلمان عثمانی

7-استفاده از قالیچه های بزرگ

تزئین درست یک فضای کوچک باعث می شود بتوان چشم را فریب و فضا را بزرگتر جلوه دادهنگام استفاده از قالیچه کوچک در یک فضای کوچک، وقتی که می بینید فکر می کنید  آن فضا کوچک است. با این حال، دکوراسیون با تشکهای بزرگ، حس بزرگی و احساس یک اتاق بزرگتر را می دهد پس از قالیچه بزرگ مناسب اتاق خود استفاده کنید.

8- از فضای عمودی استفاده کنید

فضای دیوار را دست کم نگیرید. استفاده بیشتر از فضای عمودی به معنای بازی کردن از فضای بلندتر است. قرار دادن چیزهایی مانند قفسه  و تابلو رو دیوار یک هنر است که عمق عمودی را علاوه بر وسعت کاری که برای ایجاد روی زمین ایجاد کرده اید اضافه می کند.مثلا اگه شما یک گلدان را دوست دارید و روی زمین و در فضای خانه نمی توانید برای آن جایی پبدا کنید با قرار دادن یک فضای امن و یک قفسه محکم می توانید این گلدان روی دیوار استفاده کنید.

9-استفاده از گل و گیاه

استفاده از گل و گیاه به شما کمک می کند تا فضای خانه شما بزرگتر دیده شود البته به شرطی که در استفاده از آن افراط نشود.البته باید گل و گیاهی را استفاده کنید که شاداب باشد نه گیاهان پژمرده که اثر معکوس دارد.اگر این امکان را ندارید که از گل و گیاه طبیعی استفاده کنید می توانید از گل و گیاه مصنوعی استفاده کنید.

10- در اطراف با تقارن بازی کنید

ما به طور طبیعی به صورت متقارن، در طبیعت، و در خانه ها  اهمیت می دهیم.اگر می خواهید تعدادی صندلی در خانه استفاده کنید و از مبل های تاشو یا جادار استفاده نمی کنید آینه ها برای ایجاد تقارن مناسب هستند.

11-استفاده از کنج ها و گوشه ها

شما با استفاده دقیق از کنج ها و گوشه های دیوار در یک خانه با قرار دادن قفسه یا میز میتوانید نهایت استفاده را داشته باشید.البته در استفاده از آن زیاده روی نکنید که خانه را شلوغ تر می کند.