• شماره تماس: 02144763449
 • ایمیل : info@rinahomeco.com
دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی و جایگاه آن در کشورمان ایران چگونه است .شاید اگر شما در کشوری اروپایی بودید پیدا کردن وسایل و دکوری های سنتی برای منزل شما کار سختی بود اما در کشور عزیز مان ایران این وسایل و دکوری ها به وفور دیده می شود.دکوراسیون سنتی به جز جایگاهی که در خانه ها دارد به رستواران های سنتی ,هتل های سنتی و سفره خانه های سنتی هم روانه شده است.بعضی از جایگاه های اقامتی و تفریحی تلفیقی از سبک سنتی و مدرن می باشد و علاقمندان زیادی هم دارد.ما در این مقاله از دکوراسیون های داخلی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی به شکل سنتی صحبت می کنیم.

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

در دکوراسیونی برای این سبک وسایلی چون :

 1. پشتی های سنتی دست دوز
 2. میز و صندلی سنتی
 3. فرش های دست بافت
 4. دیوار کوب های قدیمی
 5. گلیم
 6. تخت سنتی
 7. صندوقچه های قدیمی
 8. جاجیم
 9. ضرف های مسی
 10. رو تختی چهل تکه
 11. نمد
 12. سماور ذغالی و نفتی
 13. استفاده از ساز های سنتی

حال برای اینکه بتوانید بهترین دیزاین ها را در این نوع چیدمان داشته باشید ادامه مقاله را بخوانید.

چگونه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی زیبایی داشته باشیم؟

درست است که اقلام و وسایلی که نام بردیم جزو معماری سنتی می باشند اما نباید در استفاده از آن زیاده روی کنیم.زیاده روی کردن در استفاده از این وسایل خانه شما را شلوغ و دلگیر نشان می دهد.

 1. پشتی های سنتی دست دوز:

 1. شما این پشتی ها را در دوحالت می توانید استفاده کنید یا کلا مبلمان را از دکور خانه خود حذف کنید و از پشتی های دست دوز به جای آن در کنار فرش ها استفاده کنید یا تلفیقی کار کنید در تصویر زیر دو نمونه از این کاربرد را نشان داده است.
 1. دکوراسیون داخلی منزل کوچک

 2. میز و صندلی سنتی:

4

میز صندلی و سنتی هم می تواند برای خانه شما زیبایی به ارمغان بیاورد در ادامه یک تصویر از این میز و صندلی سنتی برای شما قرار دادیم.

 1. فرش های دست بافت:

فرش دستباف

ایران در دنیا به فرش دست بافت شناخته می شود,این فرش های دست بافت از قدیم الایام تا به الان نماد زیبایی و داشتن تاریخچه ای کهن در فرهنگ کشور ما می باشد.اگر تمکن مالی خرید یک فرش دست بافت ار دارید حتما یکی از این فرش ها را برای خانه خود تهیه کنید.

 1. ساز سنتی:

جاجیم در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

اشکالی ندارد که نمی توانید هیچ یک از ساز های سنتی را بنوازید اما از آن می توانید برای دکوراسیون خانه سنتی خود استفاده کنید.هر کدام از سازهای سنتی را که دوست دارید استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل

 1. سماور ذغالی:

سالیان دور قبل از اینکه سیستم گرمایش خانه ها متنوع باشد از ذغال برای گرمایش استفاده می شد برای همین سماور های ذغالی, بخاری های ذغالی در وسایل خانه های آن روز وجود داشت .حال این وسایل دیگر برای دکور خانه ها و قهوه خانه ها ,سفره خانه ها استفاده می شود.

 1. جاجیم,نمد,گلیم:

جاجیم در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

هر کدام از این زیر انداز ها را می توانید برای پوشش قسمتی از خانه خود استفاده کنید.این رواندازها تنوع و زیبایی خاصی دارند.

 1. صندوقچه های قدیمی:

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سنتی

از این صندوقچه ها می توانید برای قسمت های مختلف خانه استفاده کنید یا می توانید در این صندوقچه ها باز باشد و داخل آن را تزئین کنید یا می توانید روی آن را با یک پارچه سنتی دیگر جلو دار تر کنید.

ظرف های مسی:

ضروف مسی

از این ظرف ها اگر آشپزخانه تان اوپن است می توانید روی آن قرار دهید ضرف های مسی جلوه خاصی به خانه شما می دهند.