10
جولای

نحوه انتخاب یک لوستر

چگونه یک لوستر خوب انتخاب کنیم؟

لوستر (Chandelier)یکی از اقلامی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارد. شاید شما به دنبال خرید و نصب یک لوستر به سقف لابی ساختمان خود یا دراتاق ناهار خوری هستید اما نمی دانید برای خرید یک لوستر چه معیارهایی را باید در نظر داشته باشید ما در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه یک لوستر خوب و زیبا و متناسب با بودجه خود تهیه کنید.

انواع لوستر

انواع Chandelier را بشناسید؟

  1. صنعتی
  2. شاخه ای
  3. فانتزی و مدرن

Chandelier  صنعتی:

لوستر های صنعتی همانطور که از نامش پیداست بیشتر برای مکان های تجاری و اداری مورد استفاده قرار میگیرد اگر بخواهیم ویژگی برای این لوسترها بگوییم این است که از نظر طرح این نوع لوستر ها طراحی ساده ای دارند اما از نظر روشنایی نسبتا پور نور هستند.

Chandelier  کلاسیک شاخه ای :

یکی از انواع لوسترهای قدیمی است که طرفداران خاص خود را دارد.خود این لوستر به سه نوع برنزی,چوبی,کریستالی تقسیم می شوند.این لوسترها بسیار پر زرق و برق نشان داده می شود.

Chandelier مدرن و فانتزی:

این نوع در بیشتر جاهای یک خانه میتواند مورد استفاده قرار بگیرد و طرفداران زیادی دارد. جنس بیشتر این Chandelier با استفاده از کروم و نیکل پوشش داده شده اند.حال که انواع لوستر را شناختید باید نکته های مهم در انتخاب لوستر را بدانید.

نکات مهم در انتخاب Chandelier  که باید بدانید

1-هدف از خرید لوستر

آیا واقعا نیاز به خرید یک لوستر دارید؟؟بعضی وقت ها بعضی از افراد لوستر را فقط برای زیبایی برای منزل خود میخرند, منزل آن ها از نظر روشنایی مشکلی ندارد در مقابل افراد دیگری روشنایی خانه خود را با لوستر تامین می کنند اینکه برای چه هدفی لوستر برای خانه خود تهیه می کنید مهم است.

2-اندازه لوستر:

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتما به اندازه Chandelier دقت کند و  اندازه مناسب را انتخاب کنید.برای اتاق کوچک Chandelier بزرگ و برای اتاق پذیرایی و نشیمن بزرگ سایز کوچک را انتخاب نکنید.اگر لوستری که انتخاب کنید برای فضای کوچک شما مناسب آن نباشد و بزرگ باشد شما مجبورید برای اینکه نور بهتری داشته باشید بعضی از لامپ های آن را خاموش نگه دارید که مسلما زیبایی آن را از دست می دهد.

3-سبک لوستر:

کدام یک از سبک هایی که در بالا برای شما توضیح داده شده است را برای خانه خود می پسندید.سبکی را انتخاب کنید که دوست دارید.هماهنگی آن را با دیگر وسایل اتاق در نظر بگیرید.اگر خانه شما سبک مدرن است سعی کنید از لوسترهایی استفاده کنید که دربدنه آن از چوب یا به رنگ چوب استفاده شده باشد.

4-حباب های قابل تعویض:

به لامپ هایی که در Chandelier استفاده می شود اصطلاحا حباب گفته می شود.لوستری را انتخاب کنید که بتوانید حباب های آن را به راحتی تمیز و تعویض کنید.

لوستر1
لوستر2
لوستر3
لوستر4