دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل این روزها به کمک علم طراحی داخلی پیشرفت زیادی کرده است.شرکت ها ,ادارات,منازل به دکوراسیون داخلی اهمیت فراوانی می دهند.شرکت ریناهوم با سال ها سابقه درخشان در زمینه طراحی و معماری داخلی در خدمت همه هموطنان عزیز می باشد.

دکوراسیون داخلی دارای قوانین و اصول خاصی است که اگر آن ها را رعایت کنید می توانید محیط اطراف خود را بهترین شکل چینش کنید,در ادامه بعضی از این نکات و قوانین را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید از آن برای دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده کنید.

نکاتی برای طراحی داخلی منزل

۱-شاید از آن افرادی باشید که کلکسیون از وسایل عتیقه دارید و آن ها را در دکوراسیون خانه تان به کار می برید یکی از قوانین در دکوراسیون داخلی این است که وسایل عتیقه یا قدیمی و در کنار وسایل جدید و مدرن ترکیب کنید.این چینش منزل شما را زیباتر می کند.

۲-همه دیوارهای خانه را تزئین یا شلوغ نکنید.روی یک دیوار تمرکز کنید.مثلا دیوار پشت تلوزیون را سنگ های آنتیک کار کنید یا کاغذ دیواری

۳-اگر به نظرتان دکوراسیون خانه ای  کهدر آن زندگی می کنید سرد و بی روح است اضافه کردن گل و گیاه به آن جان و روح می بخشد.

اگر میخواهید برای دکوراسیون داخلی منزل اقدام کنید بهتر است با سبک هایی که در دکوراسیون داخلی وجود دارید آشنا شوید و بر اساس سلیقه و انتخاب خود یکی از آن ها را استفاده کنید

انواع سبک ها در دکوراسیون داخلی منزل

۱-دکوراسیون به سبک مدرن

با شنیدن کلمه مدرن چیزی که در ذهن هر شنونده ای نقش می بندد  ویژگی جدید بودن و تازه بودن است.اگر بخواهیم در چند خط برای شما ویژگی بارز سبک مدرن را بگوییم این است که در سبک مدرن از وسایل براق استفاده می شود و سادگی در عنصر مهم می باشد و لوازم جانبی زیادی وجود ندارد.

modernhome

۲- دکوراسیون به معاصر

مدرن و معاصر دو سبکی هستند که اغلب به جای یکدیگر استفاده می شود. معاصر از مدرن متفاوت است، زیرا طراحی آن را براساس  دوران حال توصیف می شود. تفاوت اصلی میان سبک طراحی مدرن و معاصر این است که مدرن یک تفسیر دقیق از طراحی است که در قرن بیستم آغاز شده است.در سبک معاصر انعطاف پذیری کمتری وجود دارد .یکی از ویژگی های سبک معاصر استفاده از خطوط منحنی می باشد.

Open_Plan_Bedroom_Decorate_Design1

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

۳-دکوراسیون به سبک مینیمالیسم

در این سبک سادگی و دور از تجمل بودن ویزگی خاص آن محسوب می شود. پالت های رنگ استفاده شده در این سبک خنثی و با روح است. مبلمان ساده و کارآمد هستند، و هیچ چیز بیش از حد یا زرق و برق دار در لوازم جانبی و یا دکور نیست.

minimalism

۴-دکوراسیون به سبک صنعتی

سقف های بلند، چوب های قدیمی و وسایل فلزی آویزان را با مبلمان های کاربردی کم عمق  مثال خوبی برای این سبک می باشد. ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی وجود داشته باشد تا رنگ تیره را به طرح رنگی دیگر که مشتمل بر مواد اولیه چوب و فلزات است اضافه کند.

sanati

۵-دکوراسیون به سبک مدرن نیمه قرن

این سبک مربوط به سال های ۱۹۰۰ تا ۱۹۵۰ میلادی می باشد. نوستالژی یکپارچه سازی با سیستم در طراحی مدرن و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم  در این سبک وجود دارد. این تاکید بر شکلهای تقسیم شده، اشکال طبیعی و یا ارگانیک مانند صندلی “شکل تخم مرغی”،  برای ایده استفاده از طرح های معاصر و ساخت ساده است.

nimgharn

۶-دکوراسیون به سبک اسکاندیناوی

طراحی اسکاندیناوی بر  ادای احترام به سادگی از زندگی نشان داده شده در کشورهای اسکاندیناوی  تمرکز دارد. معماری اسکاندیناوی اغلب به عنوان یک اثر هنری احساس می شود، هرچند ساده و کم رنگ است. در مبلمان و همچنین برخی از خطوط جالب وجود دارد، که بسیاری از آنها دارای نفوذ مجسمه است.

دیگر ویژگی های رایج شامل پالت های رنگی تمام رنگی و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب چوب فشرده، پلاستیک های روشن و آلومینیوم، فولاد و کف پوش گسترده ای است. اگر رنگهای پرانرژی وجود داشته باشد، اغلب از استفاده از هنر، فیبرهای طبیعی و یا خز و یا یک قطعه از مبلمان استفاده می شود. نورپردازی وسیع، نور طبیعی، لوازم جانبی کم و مبلمان کاربردی، طرح های اسکاندیناوی را مشخص می کند.

Scandinavian_design

زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

۷-دکوراسیون به سبک سنتی

سبک طراحی سنتی در جزئیات کلاسیک، مبلمان مجلل و فراوانی لوازم جانبی ارائه می شود. این سبک در احساسات اروپایی ریشه دارد. خانه های سنتی اغلب دارای چوب تیره، ، پالت های غنی رنگی و انواع بافت ها و خطوط منحنی هستند. عمق، لایه بندی و ابعاد در بیشتر طرح های سنتی وجود دارد.

Art_Deco_House_Decorate_Design8

۸-دکوراسیون به سبک گذرا

سبک گذرایا Transitional یک سبک بسیار محبوب است، زیرا از هر دو طراحی سنتی و مدرن برای تسهیل فضای که بزرگ نیست، از لحاظ یک سبک و یا دیگری، از نظر طراحی و تخصیص  استفاده می کند.

گذارا

طراحی سبک گذرا ممکن است شامل مواد مدرن مانند فولاد و شیشه باشد و سپس آنها را با مبلمان  مخمل چوبی ترکیب کند. طراحی گذرا شامل پالت های رنگی نسبتا خنثی است که ایجاد یک فضای آرام است که می تواند هر دو شیک و براق و همچنین گرم و جذاب را ایجاد کند.

۹-دکوراسیون به سبک فرانسوی

رنگ های گرم و خشک نشانگر سبک طراحی کشورهای فرانسوی هستند که از مبلمان چوبی پوشیده و زینتی استفاده می کنند. این سبک الهام بخش کلیدی خانه است.

French_country_design

طراحی کشور فرانسوی ممکن است شامل تناژ نرم و گرم از مواد قرمز، زرد یا طلا و طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. طراحی کشور فرانسه می تواند مجموعه ای از ظروف چینی مزین و ملحفه سنگین و رختخواب باشد.

قوانین های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل که حتما باید رعایت کنید؟

حال که سبک های مختلف را در طراحی دکوراسون داخلی منزل شناختید بد نیست کمی از قوانین دکوراسیون داخلی منزل بدانید.

قانون اول:ایجاد تعادل در دکوراسیون داخلی خانه

یکی هز مهمترین چیزهایی که باید درد دکوراسیون داخلی منزل خود رعایت کنید ایجاد کنتراست می باشد کنتراست یعنی مرز میان مثلا سفید ترین رنگ سفید تا سیاه ترین رنگ سیاه.در یک مثال ساده ترین مثال می توان به شما گفت فکر کنید وارد یک خانه شوید و تمام وسایل خانه , رنگ خانه  همه و همه  از یک طیف رنگی تشکیل شود.

شما در این حالت بعد از یک مدت خاص دلزده از محیط اطرافتان می شوید حال بخواهید در این خانه همه طیف رنگ استفاده کنید این روش هم تعادل خانه شما را بهم میزند.چیزی بین این دو باید در خانه شما اجرایی شود.

قانون دوم :استفاده از الگو

نمونه این الگو ها  همان کاغذ دیواری ها ,پارکت ها,سرامیک ها می باشند.در قانون دکوراسیون داخلی حداکثر تعداد الگویی که می توانید استفاده کنید ۴ الگو می باشد.

قانون سوم:استفاده از بافت

بافت ها در دکوراسیون خانه همان پرده,فرش, و پارچه هایی که در وسایل شما استفاده می شوند.بافت به دو دسته تقسیم می شود :۱-بافت زبر ۲-بافت نرم

در بار این دو بافت باید گفت بافت زبر نفوذ پذیری بیشتری دارد و بیشتر جلب توجه می کند.پس می توانید از بافت زبر برای اتاق پذیرایی خود استفاده کنید اما در اتاق خواب خود از بافت نرم استفاده کنید.

قانون چهارم :سبک طراحی

در قسمت قبل سبک های مختلف را برای شما توضیح دادیم حتما برای خانه خود سبک مناسب را استفاده کنید.سبکی که به سلیقه و روحیه شما نزدیک باشد.