04
دسامبر

5 نکته تخصصی در مورد طراحی آشپزخانه

5 نکته تخصصی در مورد طراحی آشپزخانه توسط 16 طراح برتر آشپزخانه

طراحی آشپزخانه -یکی از مهمترین قسمت های یک خانه که طراحان داخلی در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل به طراحی آن بسیار حساس هستند آشپزخانه می باشد.خانم خانه بیشترین زمان را در آن سپری می کند و اعضای خانواده برای خوردن غذا در آن گرد هم می آیند.

اگر میخواهید طراحی داخلی خود را به یک طراح بسپارید حتما با آن تبادل نظر داشته باشید برای اینکه بتواند در 5 نکته تخصصی در مورد طراحی آشپزخانه خود بهترین امکانات و سبک را داشته باشید حتما این مقاله را بخوانید.در این جا بسیاری از نکات که باید در طراحی داخلی آشپزخانه مد نظر داشت را برای شما قرار دادیم تا بتوانید از آن ایده بگیرید.

1-یکپارچگی آشپزخانه

آشپزخانه غیر از کارکرد نیز باید جزء لاینفک بقیه خانه باشد. به خصوص در یک آشپزخانه با حالت اپن ، آشپزخانه باید با کیفیت روشنایی ، اتمام و احساس خانه مطابقت داشته باشد ، به گونه ای که بخشی از منطقه زندگی , ناهار خوری و سرگرمی شود ، نه یک “فضای آشپزخانه” تعریف شده از خود. . ایده آل است اگر کف پوش در آشپزخانه و بقیه خانه یکسان باشد ، در غیر اینصورت ، بصری و موارد دیگر از بین بروند.

2-محل نشستن در آشپزخانه

آشپزخانه باید تمام کارکردهایی را که به طور معمول مربوط به آشپزی است ، در خود جای دهد.مثلا نوشیدن چای در هنگام چت کردن,تماشای اخبار ,گوش دادن موسیقی,…

3-تطبیق داشتن کابینت ها

کابینت آشپزخانه باید به طور ایده آل با کابینت های سایر خانه ها مطابقت داشته باشد ، بنابراین موانع یک “فضای آشپزخانه” مجزا از بین می رود.رنگ کابینت نباید با فضای خانه در تناقض باشد,ما در این باره مقاله ای برای کابینت ها قرار دادیم که به شما اطلاعات خوبی می دهد که می توانید آن را مطالعه کنید.

4-سنگ آشپزخانه بادوام

صفحات میز کار آشپزخانه باید در برابر ساییدگی و پارگی زیادی بایستید. برای این کار توصیه می کنیم از کوارتز استفاده کنید زیرا کوارتز در برابر آب مقاوم ، بادوام و آسان است.

5-سهولت دسترسی

آشپزخانه می تواند با وسایل استیل ضد زنگ و کابینت چوبی با چراغهای آویز و مجموعه میز ناهار خوری باشد.یکی دیگر از مشکلاتی که در طراحی آشپزخانه باید به آن توجه کرد این است که ، همیشه یخچال و فریزر را در مکانی قرار دهید که آشپز بتواند به راحتی به آن دسترسی پیدا کند و به همین ترتیب همه خانواده آشپز می توانند بدون اینکه وارد منطقه پخت و پز شوند.