• شماره تماس: 02144763449
 • ایمیل : info@rinahomeco.com
انواع کابینت

انواع کابینت ها

چگونه می توانیم بگوییم که آیا کابینت آشپزخانه با کیفیت را برای آشپزخانه خود انتخاب کردیم

انواع کابینت ها

کابینت خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟وقتی که در پشت ویترین کابینت های زیبایی قرار داد شاید در نظر شما همه کابینت ها زیبا هستند و مناسب آشپزخانه منزل شما در صورتی که باید این را بدانید که این زیبایی مرهون نوری است که در آن فضا قرار دارد و این تصور را ایجاد می کند.در دکوراسیون داخلی منزل مخصوصا آشپزخانه کابینت یکی از اجزای مهم می باشد.حال اگر میخواهید یک کابینت مناسب برای آشپزخانه خود انتخاب کنید این مقاله را از دست ندهید.

نکته های که در انتخاب کابینت باید در نظر داشته باشید

 1. قطعات جلویی باید از چوب جامد و نسبتاً عاری از نقص برخوردار باشند.
 2. طبقه داخل کابینه باید به پانل سمت روت نصب شده است.
 3. گوشه باید جفت و زبانه دار نازک کاری، ترجیحا با tenons طولانی و mortises عمیق است.
 4. جلوی کشو و پانل های کابینت باید از چوب جامد ساخته شوند.
 5. کناره های کشو باید از چوب سخت ساخته شود که ضخامت آن بیش از نیم اینچ باشد.
 6. پنل های جانبی و کف داخل کابینت باید حداقل نیم اینچ ضخامت داشته باشند.
 7. پانل های جانبی باید یک شیار برای پشتیبانی از پایگاه کشو داشته باشند.
 8. طبقه داخل کابینه باید به پانل سمت روت نصب شده باشد.
 9. قفسه های داخل کابینت باید حداقل سه چهارم اینچ ضخامت داشته باشد.
 10. پانل های درب نباید در قابهای آنها چسبانده یا چسبانده شوند. آنها باید در شیارهای عمیق و ملایم و خالی قرار گیرند که درون قابها قرار گیرند. به این ترتیب ، پاسخ طبیعی آنها به رطوبت با گذشت زمان تغییر می کند – گسترش و انقباض ، باعث ترک خوردگی یا پیچ خوردگی نمی شود.
 11. هر کشو باید به جای یک اسلاید منفرد توسط دو اسلاید در کنار هم پشتیبانی شود.
 12. قفسه ها باید با براکت های فلزی و نه پلاستیکی قابل تنظیم و پشتیبانی باشند.

یکی از بهترین احساس ها پس از اتمام ساخت یک آشپزخانه جدید یا بازسازی آشپزخانه ، درک این مسئله است که تمام کالاهای آشپزخانه شما جایی دارند. حتی بهتر  از آن این است، هنگامی که آن مکان ها کاربردی ، بصری و استراتژیک در جایی قرار بگیرند که به آنها احتیاج پیدا کنید. بنابراین چگونه می توانید وقتی که در مرحله برنامه ریزی برای انتخاب یک کابینت هستید ، تصمیم بگیرید که ویژگی های مورد نیاز کابینت شما واقعاً به چه مواردی نیاز دارند؟

هرکدام از قسمت های کابینت باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

کشو های کابینت:

یکی از قسمت های مهم یک کابینت است چون تمام ابزار ها و وسایل را در خود جا می دهند. کشوهای کابینت  دو نوع مختلفی دارد که در ادامه بهتر است با هریک از آن ها آشنا شوید:

 •      کشوهای ارگونومیک:

بدون چمباتمه زدن یا خم شدن برای دیدن آنچه میخواهید , فقط کشو را بیرون آورده و به پایین نگاه کنید. با افزایش سن ، کمرهای ما نسبت به بلند کردن حساس تر می شوند ، بنابراین  این کشوها برای افرادی که مشکلی در بلند کردن یا رسیدن به قسمت بالای کابینت دارند ، فوق العاده است.

 •    کشوهای انعطاف پذیر:

تقریباً می توانند هر چیزی را در آشپزخانه شما نگه دارند. اینها معمولاً دارای یک کشو کوچکتر با 2 کشو بزرگتر در زیر هستند. کشوهای بالا معمولاً برای ظروف ، وسایل نقره و موارد کوچکتر است. با این وجود می توان از کشوهای بزرگتر برای تعداد زیادی از وسایل آشپزخانه استفاده کرد.

جای سطل زباله:

اگر بتوانم یک چیز را برای شما تعریف کنم که به آشپزخانه خود به آن نیاز دارید ، یک قسمت برای سطل زباله است که در کابینت شما ساخته شده باشد. اکثر  کابینت های جدید یک فضا بریا قرار دادن دو سطل زباله  طراحی می کنند  و برای داشتن حداکثر لذت از دفع زباله ها ، با مکانیسم نرم و نزدیک در دسترس هستند. بسیاری از آنها به اندازه کافی کوتاه هستند که یک کشو  مجزا را بپذیرند.

کابینت های آشپزخانه

کابینت هایی با جایگاه عمودی:

یکی از جدیدترین طراحی هایی که در کابینت هایی امروز در نظر گرفته شده است کابینت هایی برای قرار دادن بعضی از وسایل کثل درب قابلمه ,سینی, تابه های پخت و پزو… که به شکل عمودی می توان آن را جای داد می باشد. این تقسیم کننده های عمودی اغلب در قسمت بالایی کابینت های بلند مانند کابینت اجاق گاز ، فر یا بالای یخچال قرار می گیرند.

کابینت های با ویژگی های خاص

جای ادویه جات:

همه ما در آشپزخانه هایمان از برخی ادویه ها استفاده می کنیم. ادویه نمک ، فلفل ، پاپریکا ، سیر ، لیست ادامه دارد. تقریباً هر بار که دستور العمل جدیدی را امتحان می کنیم ادویه جات را جمع می کنیم و دوباره باید سرجایش بگذاریم . ساماندهی ادویه در کابینت دیواری می تواند مشکل باشد. هنگامی که بطری های ادویه کوچک در یک قفسه جمع می شوند ، می توان بدون برداشتن کل قفسه ، آنچه را در اختیار دارید دشوار باشد. قفسه های لایه دار اجازه می دهد تا ادویه ها نمایش داده شود تا بتوانید هر آنچه را که دارید مشاهده کنید.

یک کشوی ادویه 12 اینچی در کنار سطح آشپزی شما ایده آل است. برخی از افرادی که یک تن ادویه دارند حتی ممکن است برای داشتن ظاهری متقارن تر آن را  به دو قسمت تقسیم کنند مانند شکل زیر

کابینت های زیبا

کابینت هایی برای گوشه آشپزخانه:

بعضی از خانه ها نقشه مناسبی ندارند و متاسفانه قسمتی از فضاهای خانه پرت می شود و ممون است این اتفاق در آشپزخانه شما بیفتد,اگر این اتفاق در گوشه آشپزخانه شما رخ داد میتوتانید از آن باری فضایی برای نگهداری و محل ذخیره بعضی از وسایل استفاده کنید.

انواع گوشه ها برای کابینت:

Lazy Susan :یک گوشه ای که زاویه 90 درجه را از دو طرف می چرخاند. به طور معمول در اندازه های 36 اینچی دیده می شود. این ها دارای 2 چرخ) هستند. آنها 360 درجه می چرخند و می توانند بسیاری از وسایل آشپزخانه را در آن جای دهند.

کابینت هایی با گوشه

Blind Corner: این پروژه ها از یک دیوار با یک پرکننده روی دیوار مجاور بیرون می آیند.در این حالت کابینت هایی که برای Lazy Susan استفاده می شود نمیتوان  قرار داد.

کابینت هایی با گوشه کور

گوشه کشویی: این کشوهایی با جبهه های شکل “L” هستند. آنها را می توان در عرض 39-45 درجه از گوشه پیدا کرد. بلوم و هافل واحدهایی را تشکیل می دهند که از گوشه مثلثی پشتی فضای استفاده می کنند. با افزایش کامل ، عمق آنها تا 30 اینچ عمق دارد. این گزینه  برای شما گرانتر  است, اما مطمئناً  شکلی تحسین برانگیز ایجاد می کنند.

گابینت هایی برای گوشه ال

 

منبع مقاله